• Profil školy

• Naše škola Vám nabízí příjemné rodinné, klidné prostředí, laskavý a vstřícný přístup učitelů.

Škola se nachází uprostřed malé obce Vendolí v okrese Svitavy. Obec s osobitým rázem je vzdálena asi 4 kilometry jihozápadně od Svitav podél silnice na Hradec nad Svitavou a Vendolského potoka. V těsné blízkosti naší školy se nachází mateřská škola, kostel, obchod a obecní úřad. K naší škole můžete přijet i autobusem, hned před školou je autobusová zastávka.

Základní škola Vendolí, okres Svitavy je příspěvkovou organizací Obce Vendolí. Jedná se o malotřídní školu s pěti postupnými ročníky ve třech třídách, poskytujeme pouze 1. stupeň základního vzdělávání. Ročníky spojujeme dle aktuálního počtu žáků ve škole. V současné době je 1. ročník, 2. a 4. ročník v jedné třídě, 3. a 5. ročník je spojený v druhé třídě.  Spojovaná výuka probíhá na naší škole již mnoho let a máme s ní proto zkušenosti. Je také kladem pro mezilidské vztahy a rozvíjí spolupráci mezi žáky, samostatnost, odpovědnost za svoji práci.

Stejně tak se snažíme postupovat v distanční výuce, jejíž součástí je online i offline výuka. Online výuka je prostřednictvím Skype. Zapůjčujeme žákům i tablety. Náplň offline výuky je zveřejněna v sekci Žáci a rodiče - Třídy, kde jsou vystaveny týdenní plány s pestrou nabídkou aktivit. Poskytujeme žákům také školní pomůcky a nakopírované materiály pro domácí výuku. Distanční výuku hodnotíme formativně s důrazem na pozitivní motivaci. Poskytujeme individuální konzultace.

Školu navštěvují spádoví žáci, kteří do školy docházejí nebo dojíždějí. Kapacita školy je 90 žáků. Při škole je v tomto školním roce jedno oddělení školní družiny s kapacitou 30 žáků.

Budova ZŠ je dvoupodlažní, v přízemí je umístěna tělocvična, školní družina, šatna, pracovna, která je zároveň nově vytvořenou kmenovou učebnou na rozvoj a podporu čtenářství, čtenářských dílen . V prvním patře jsou tři kmenové třídy, ředitelna, sborovna, kabinet na školní pomůcky, archív a plynová kotelna. Ve všech učebnách jsou instalovány interaktivní tabule. Ke škole patří zahrada s hřištěm určená pro žáky školy a všechny občany Vendolí, dále pro pořádání společných akcí s účastí rodičů a veřejnosti.

Za školou je nově vybudované školní hřiště na míčové hry a velmi pěkná venkovní učebna, kterou využíváme na výtvarnou výchovu, ale i prvouku a přírodovědu. Zahrada je také zaplněna hracími prvky pro žáky na odpočinek, relaxaci a protažení. Jsou hojně využívány v hodinách, ve ŠD i veřejností. Před školou je nově vybudované bezpečné a upravené prostranství, kde zastavují linkové autobusy. Škola je tak přirozeným centrem obce, chodí sem cvičit a trénovat nejrůznější složky z obce. Žáci se stravují v MŠ Zdravíčko.

Pro výuku používáme učebnice z nakladatelství Alter a NNS (matematika), Nová škola (český jazyk, přírodověda, vlastivěda), Taktik (prvouka, informatika) a Oxford (anglický jazyk).  Žáci si vedou portfolio se svými pracemi a úspěchy, které je podkladem pro sebehodnocení a ukazatelem dosažené úrovně vědomostí a dovedností.

• Základní škola Vendolí, okres Svitavy
      • (+420) 461 545 725
      • Základní škola Vendolí, okres Svitavy Vendolí 138, 569 14 Vendolí Czech Republic
      • Mgr. Veronika Rensová ředitelka školy